FMD CARBIDE jest producentem węglików spiekanych od ponad 60 lat. Od początku lat 90-tych nasz proces produkcji ukierunkowany jest głównie na specjalne produkty z węglików spiekanych do wszystkich rodzajów narzędzi i narzędzi do cięcia, odkształcania i zużycia. Nasza oferta na specjalizację i nasze międzynarodowe doświadczenie pozwoliła nam stać się strategicznym dostawcą w branży przemysłowej zarówno na poziomie krajowym, jak również i międzynarodowym.

Celem FMD CARBIDE jest zaoferowanie każdemu z naszych klientów wymaganego produktu, a do tego celu dostosowujemy produkcję, aby osiągnąć ten cel. Mamy świadomość, że szybkość jest jednym z kluczowych czynników sukcesu w naszej działalności. Dlatego zobowiązujemy się do szybkiej reakcji w naszej produkcji, jednocześnie optymalizując ostateczną geometrię, profil i kształt dotyczące wyboru najwyższej jakości węglika w zależności od zastosowania. W ramach tego procesu charakterystyka metalurgiczna jest fundamentalna, a prowadzone przez nasze laboratorium, pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczących nowych rozwiązań i zastosowań. 

Dostarczamy rozwiązania typowe dla przemysłu stalowego, takie jak rolki prowadzące, przeciągające, prostownice i prowadnice dysz, dla przemysłu związanego z branżą odlewniczą; proste rdzenie, rdzenie z profilami wewnętrznymi i zewnętrznymi, dla sektora producentów rur, cylindryczne profile, prowadnice rolek i rolki formujące, szczęki i ostrza, dla przemysłu górniczego; tulejki młotkowe, prymaty, talarze do maszyn tunelujących, przyciski do bitów, dla przemysłu ceramicznego; wstępnie uformowane elementy do form, jak również gotowe formy do produkcji, dla przemysłu petrochemicznego; pierścienie, rury, części o smukłej geometrii, wykorzystywane w produkcji narzędzi do drewna; zęby pił, płytki główne, płytki do frezów do pogłębiania, rowkowania, skrobaki. 

Więcej informacji możesz uzyskać na naszej stronie firmowej FMD Carbide